Sprawne działanie i zarządzanie to ważne filary solidnego biznesu. Możesz je poznać za sprawą programu mastermind prowadzonego przez doświadczonego mentora. Sprawdź, na czym to polega oraz dla kogo spotkania w ramach mastermind są przeznaczone. 

Czym jest Mastermind?

Mastermind w wolnym tłumaczeniu oznacza „władcę umysłów”. Nazwa ta została wykorzystana do zatytułowania programu rozwojowego, który jest prowadzony przez doświadczonego mentora. Uczestnictwo w nim sprawia, że możesz pracować nad swoimi indywidualnymi celami biznesowymi. Wszyscy uczestnicy biorą udział w cyklu spotkań prowadzonych przez menedżerów i liderów. Odbywają się one regularnie, w tym samym składzie osobowym oraz w wyznaczonym czasie. 

Co ma na celu program mastermind?

Celem mastermind jest spojrzenie na Twój biznes i na Twoje działanie z zupełnie innej strony. Nauczenie się rozwiązywania problemów w odmienny sposób niż dotychczas. Program otwiera oczy na nowe możliwości, z których w określonym czasie możesz skorzystać. Pozwala na rozwój umiejętności oraz kompetencji w zakresie przywództwa i zarządzania. Uczy, w jaki sposób praktycznie wykorzystywać zgromadzoną wiedzę w skutecznym działaniu. Dzięki niemu nauczysz się, jak radzić sobie z aktualnymi wyzwaniami w swoim biznesie i nie tylko.

Wiedza nabyta w trakcie cyklu spotkań mastermind będzie procentowała w przyszłości. Każde kolejne doświadczenie, które zgromadzisz, będzie potęgować Twoją pewność siebie i poczucie kontroli nad tym, co robisz.

Rozwiązywanie konkretnych wyzwań powoduje, że możesz rozwijać zarówno swoją firmę czy siebie, jako managera, jak i swój zespół oraz całą organizację. 

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę” – Benjamin Franklin.

Słowa Benjamina Franklina mogą jak najbardziej stanowić maksymę i myśl przewodnią dla cyklicznych warsztatów mastermind.

Dlaczego warto skorzystać z mastermindu?

Program mastermind nie jest kolejnym szkoleniem i kursem rozwoju kompetencji biznesowych. To nie konsultacja czy pogawędka lub przejaw coachingu. Nie należy traktować tego programu w konwencjonalnych kategoriach. To projekt oparty na współpracy managerów, którzy pod okiem mentora są w stanie stawić czoła podobnym wyzwaniom. Każdy z uczestników mastermindu odgrywa podobne role, a sam program jest dla niego miejscem wypracowywania konkretnych rozwiązań czy planów. 

Efektem Twojej decyzji o skorzystaniu z mastermind będzie szeroko rozumiany rozwój. Wszystko dlatego, że program ten:

 • pozwala ruszyć z miejsca,
 • uczy systematyczności i koncentracji na realizacji celu,
 • pozytywnie motywuje,
 • daje wsparcie w konkretnym problemie,
 • wzmacnia samodzielność i poczucie własnej skuteczności w ukierunkowanych działaniach,
 • pozwala budować nowe relacje biznesowe dzięki atmosferze zaufania,
 • inspiruje i uczy pozostałych uczestników poprzez pytania i problemy innych.

Możesz wiele zyskać na doświadczeniu innych biorących udział w mastermind. Poznawaj nowych ludzi, ucz się od nich i angażuj w swoją działalność na 100 procent, by móc liczyć na kolejne sukcesy w przyszłości. 

Program mastermind – koncentracja na realizacji celu

Celowość jest bardzo ważną cechą programu mastermind. Należy wyraźnie podkreślić, że to ustrukturyzowany proces, który w centrum zainteresowania stawia realizację celów i przedsięwzięć. Opiera się na kilku ważnych założeniach.

Twój cel jest najważniejszą rzeczą i to on od początku do końca definiuje, co wyniesiesz z programu.

Pracujesz nad wytyczonym przez siebie, precyzyjnie zdefiniowanym i mierzalnym celem.

Cel powinien pozostawać w zakresie Twoich możliwości, wpływu i kontroli.

Cel będzie Twoim narzędziem pracy, dlatego kluczowe pozostaje to, byś na początku poświęcił mu maksimum swojej uwagi.

Określasz swój cel, zapisujesz go i podajesz datę, kiedy chcesz go osiągnąć.

START.

W ten sposób podchodzisz do każdego biznesowego wyzwania. Wytyczenie celu to połowa sukcesu, a mastermind ułatwi Ci sięgnięcie do szczytów Twoich biznesowych marzeń. 

Dla kogo jest mastermind?

Ustrukturyzowany program mastermind jest kierowany do szerokiej grupy managerów, biznesmenów czy właścicieli firm. Jeśli masz już doświadczenie managerskie, spotykasz się w swojej działalności z licznymi wyzwaniami w zakresie zarządzania zespołem i różnymi procesami oraz zachowujesz otwartość dla dzielenia się doświadczeniem z osobami podobnymi Tobie, to mastermind jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Mastermind – dla kogo TAK, dla kogo NIE?

Wybierz Mastermind, jeśli odpowiesz twierdząco na kilka postawionych pytań:

 • Masz wrażenie osamotnienia w budowaniu swojego biznesu?
 • Chcesz zbudować swój biznes, ale brakuje Ci punktu wyjścia i celu?
 • Potrzebujesz przegadać swoje pomysły, produkty, usługi i strategie?
 • Masz problemy z realizacją wytyczonych celów?
 • Męczą Cię rozterki dotyczące prowadzenia firmy, ale nie masz z kim się nimi podzielić?
 • Odczuwasz dojmujące uczucie zastoju?
 • Szukasz rozwiązań, a nie skupiasz się na problemach, narzekaniu, gderaniu itp.?
 • Czy choć jeden ze wskazanych punktów dotyczy Ciebie? Jeśli tak, to skorzystaj z programu mastermind.

Ten program nie jest jednak dla każdego. Nie trać czasu na Mastermind, jeśli:

 • Działasz tylko na przysłowiowe „pół gwizdka” i w nic do końca nie chcesz się zaangażować.
 • Nie jesteś zdeterminowany do tego, by podążać za swoją pasją.
 • Masz inne źródła dochodu i w sumie obojętne jest Ci, czy Twój biznes stanie się rentowny.
 • Potrzebujesz indywidualnego wsparcia.
 • Nie potrafisz pracować w grupie.

Do uczestnictwa w programie cyklicznych spotkań mastermind pod okiem mentora potrzebujesz otwartego umysłu i dopuszczenia do siebie wielu opcji wyboru. Nie możesz pozostawać zamknięty na to, co Cię otacza. Chcesz rozwijać siebie oraz swój biznes?

Masz w planach osiągnięcie prawdziwego sukcesu, ale potrzebujesz kogoś, kto wskaże Ci możliwe drogi? Mastermind dostarczy Ci narzędzi do stawienia sobie celów i osiągnięcia ich w wyznaczonym czasie. Chcesz dołączyć do najlepszych managerów? Mastermind stoi przed Tobą otworem!